ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНА МОРФОЛОГІЧНОГО КУРСУ У СВІТЛІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
DOI:
https://doi.org/10.24919/2522-4557.2019.44.187319Ключові слова:
прислівник; морфологія; вправи для учнів та студентів; новітні технології; інформаційна система; навчальний процес; методологіяАнотація
У статті зосереджено увагу на методиці викладання прислів-ника під час вивчення морфології в середній та вищій школах з залученням новіт-ніх технологій і на рекомендаціях щодо їхнього застосування на практиці. Описано новітні технології: 1) електронне навчання (E-learning) (метод адап-тації), використання платформи ELF (шаблони для вправ і тестів; онлайн-курси, питання / відповіді в режимі чату тощо); 2) змішаний тип навчання: засвоєння частини матеріалу безпосередньо на лекціях, а частини – за допо-могою самостійного електронного навчання й інтерактивної асинхронної взає-модії між учнем / учителем, студентом / викладачем; 3) MOOC: мassive open online course – масові відкриті онлайн-курси для учнів середньої школи та для студентів вишів.
З’ясовано, що найважливішими завданнями курсу морфології для школярів і студентів-іноземців є правильне розпізнавання частин мов та розуміння їхньої ролі в реченні; вміння використовувати можливості словотворчих і слово-змінних елементів; розрізнення стилістичних функцій лексем.
У статті запропоновано вправи, спрямовані на освоєння синонімії та омонімії прислівників, виокремлення розрядів цієї частини мови, що сприятиме кращому засвоєнню учнями та студентами прислівникової лексики.
Доведено, що поглиблене вивчення прислівника, його ознак і функцій впливає на розуміння лексико-семантичної багатогранності української мови, спонукає учнів та студентів правильно встановлювати синтаксичні зв’язки між словами, розширює їхній словниковий запас і вміння користуватися літературною мовою.
Посилання
Богачков, Ю. (2011). Дистанційне навчання школярів – можливості і проблеми. Комп’ютер у школі та сім’ї, 2, 29‒34.
Загнітко, А.О. (2012). Словник сучасної лінгвістики: поняття і терміни (Т. 1–4). Донецьк: ДонНУ.
Луценко, В.І. (б.р.). Методика вивчення повнозначних частин мови на функціонально-стилістичних засадах в основній школі. (Рукопис).
Пентилюк, М. (2005). Методика навчання української мови в середніх навчальних закладах. М. Пентилюк (Ред.). Київ: Ленвіт.
Пентилюк, М.І., & Окуневич, Т.Г. (2006). Методика навчання української мови у таблицях і схемах: навч. посіб. Київ: Ленвіт.
Українська мова: енциклопедія (1 вид.). (2000). Київ: Видавництво «Українська енцик-лопедія» ім. М.П. Бажана.
https://www.youtube.com/watch?v=cMsOZjqzdOM (Дата звернення: 17.08.2019).